top of page

Aktualna wersja strony
znajduje siÄ™ pod adresem:

joannaserwinska.pl

​

 

Kim jestem?
 

Joanna Serwińska -

jestem wspóÅ‚zaÅ‚ożycielkÄ… Pracowni Terapii i Rozwoju "Bliżej", pedagogiem specjalnym, terapeutÄ… neurorozwojowym, terapeutÄ… TSR, dyrektorem Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Plus".

 

Wspieram rodziców szukajÄ…cych pomocy w rozwiÄ…zywaniu trudnoÅ›ci wychowawczych. ObejmujÄ™ terapiÄ… dzieci z problemamy emocjonalnymi, poznawczymi i spoÅ‚ecznymi.

​

Coaching rodzicielski opieram na Teorii PrzywiÄ…zania i wypÅ‚ywajÄ…cego z niej nurtu rodzicielstwa bliskoÅ›ci.

​

Wspomagam pracÄ™ placówek montessoriaÅ„skich i rodziców edukujÄ…cych domowo. Jako dyrektor poradni odpowiadam za opiniowanie dzieci i mÅ‚odzieży w zakresie specyficznych i niespecyficznych trudnoÅ›ci w uczeniu siÄ™ oraz innych bÄ™dÄ…cych w zakresie kompetencji niepublicznej placówki.

 

MojÄ… pasjÄ… jest terapia neurorozwojowa dzieci od urodzenia do osiagniÄ™cia peÅ‚noletnoÅ›ci. BÄ™dÄ…c już terapeutÄ… INPP, BI, MFDR wciąż ksztaÅ‚cÄ™ siÄ™ i ubogacam swój warsztat pracy.Duży nacisk kÅ‚adÄ™ na poznawanie i stosowanie metody dr Svetlany Masgutowej.


Przez 15 lat pracowałam jako nauczyciel i terapeuta dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną w Polsce i Wielkiej Brytanii .

 

Na staÅ‚e wspóÅ‚pracujÄ…c z warszawskÄ… AkademiÄ… Pedagogiki Specjalnej oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – SpoÅ‚ecznych i SzkoleÅ„, propagujÄ™ wiedzÄ™ z zakresu neurorozwoju dziecka oraz pedagogiki specjalnej.

lub

Komu pomagam?

Gdzie przyjmujÄ™?

 

ProwadzÄ™ gabinety w

 

Bielsku-Białej,

 

Katowicach,

 

 

Dzieciom od 1 mc do 6 r.ż, które martwią i niepokoją swoich rodziców. Także dzieciom z opiniami o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

 

Starszym dzieciom z problemami regulacji emocji, kłopotami poznawczymi i społecznymi.

 

Uczniom z opiniami o dysleksji, dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii.

 

Uczniom z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, zespołem Aspergera


Dzieciom i mÅ‚odzieży  z zaburzeniami sensorycznymi


Dzieciom niezdiagnozowanym a będącym zagadką lub zmartwieniem dla rodziców


Czekam też na rodziców zawsze kiedy:


Czujecie Państwo potrzebę konsultacji problemów rozwojowych czy wychowawczych

Nie rozumiecie zachowań dziecka

Nie radzicie sobie z emocjami własnymi i dziecka

Chcecie porozmawiać z życzliwym specjalistą o tym co u Was słychać

 

Przebieg spotkań
 
1 Zgłoszenie - poprzez formularza znajdujący się na stronie
lub telefonicznie na nr 601 843 932
 
2 Pierwsza wizyta - spotkanie z samymi rodzicami w celu ustalenia kluczowych problemów do rozwiązania, celów i zasad naszych spotkań
 
3 Kolejne wizyty - w zależnosci od rozpoznanych potrzeb rodziny nasze spotkania odbywają się z udziałem dzieci lub z samymi rodzicami. Jeśli spotykamy się wyłącznie z powodu terapii dziecka rodzic jest stale obecny w gabinecie.
bottom of page